Menu

نیتوسا

فروشگاه اینترنتی عسل

درمان انواع زخم با عسل خام!!!

درمان زخم با عسل

آیا درمان خانگی برای زخم و اسکار وجود دارد؟

آیا در مورد درمان زخم با عسل چیزی شنیده اید؟

با ما در این مقاله به منظور آشنایی با خواص درمانی عسل از جمله درمان زخم همراه باشید.

عسل خام همان ماده ای می باشد که توسط زنبور عسل کارگر از دشت های بکر و دست نخورده تهیه شده و به کندو می آید. سپس این عسل بدون هیچ افزودنی در بسته بندی های بهداشتی قرار داده شده و در اختیار متقاضیان قرار می گیرد. این عسل نه تنها ضرری برای بدن نداشته بلکه به دلیل آنکه از گیاهان دارویی تهیه می شود، دارای خواص درمانی فراوانی می باشد.

درمان-زخم-با-عسل
درمان-زخم-با-عسل

هر نوع عسل ممکن است با توجه به منبع تغذیه ای که همان گل های گیاهان می باشد، دارای خواص متفاوتی باشد. به طور مثال در صورتیکه عسل بکر و خالص را بر روی زخم قرار دهید، مواد آنتی باکتریال موجود در عسل به زخم شما منتقل شده و از چرک کردن آن جلوگیری می شود.

همچنین اگر عسل خام با پوست تماس پیدا کند، از تغییر شکل و چرکیدگی بافت ها جلوگیری کرده و زخم را به طور کلی از وجود میکروب ها پاک می نماید. همچنین عسل طبیعی از خونریزی زخم جلوگیری کرده و موجب انعقاد سریع خون می شود. حتی اسکارهایی که پس از زخم بر روی پوست باقی می مانند به راحتی با مصرف کردن عسل از بین می روند.

لذا پیشنهاد می شود که با بروز زخم بر روی پوست مصرف عسل را بر روی موضع مورد نظر شروع کرده و مصرف آن را تا برطرف شدن اسکارها این روش را ادامه دهید.

شما می توانید با مراجعه به فروشگاه های عسل معتبر، گرده گل را به صورت بکر و خالص تهیه نمایید. شرکت نیتوسا عسل خام را از دامان طبیعت برای شما به ارمغان آورده و سر سفره خانواده های محترم ایرانی قرار می دهد. شما می توانید جهت ثبت سفارش خود با شماره تلفن 09361111265 تماس حاصل نمایید.

اینستاگرام

درمان سوختگی با عسل

سوختگی های سطحی معمولاً موجب سوزش و درد در ناحیه مورد نظر می شود. با قرار دادن عسل بر روی بافت آسیب دیده از رسیدن هوا و میکروب به محل سوختگی جلوگیری کرده و به بهبود زخم خود کمک می نمایید. همچنین مصرف عسل بر روی ناحیه مورد نظر می توان از شدت درد و سوزش به میزان زیادی جلوگیری نمود و از زدن تاول ممانعت به عمل آورد.

عسل خام حاوی آنزیم هایی است که به بهبود زخم ها و اسکارهای ناشی از سوختگی کمک می نماید. همچنین به رشد مجدد پوست کمک کرده و از بر جای ماندن اسکار ها جلوگیری به عمل می آورد.

با خوردن عسل می توان سطح سیستم دفاعی بدن را تقویت نمود و شانس چرکی شدن زخم را کاهش داد.

پانسمان زخم با عسل

در برخی بیمارستان های دنیا برای درمان زخم بستر از عسل طبیعی و خام استفاده می نمایند.زمانیکه عسل با رطوبت بدن تماس پیدا می کند، آنزیم های ضدعفونی کننده ای آزاد می نماید که می تواند باکتری های روی زخم را نابود نماید.

همچنین عسل موجب افزایش رطوبت سطح پوست و کمک به التیام زخم می گردد. همانطور که می دانید خشکی زخم یکی از عواملی است که به باقی ماندن اسکارها کمک می نماید. عسل با تأمین آب مورد نیاز بافت پوست بدن، از خشکی بیش از حد زخم جلوگیری می نماید.

نتیجه گیری

یکی از خواص متعدد عسل، درمان زخم و سوختگی می باشد. با استعمال عسل و حتی خوردن آن می توان از سیستم ایمنی بدن را بالا برد و از عفونت زخم جلوگییری کرد. همچنین با توجه به خواص عسل در زیبایی، عسل می تواند بهبود اسکارها را تسریع ببخشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

7 + 12 =

Call Now Button
0