Menu

نیتوسا

فروشگاه اینترنتی عسل

خواص گرده گل برای سلامتی انسان

گرده گل، توده ای از میکروسپورها در یک گیاه بذر است که، معمولاً به  صورت یک گرد و غبار ریز ظاهر می شود. هر دانه گرده با شکل و ساختار متفاوت است . گرده از یک یا چند سلول رویشی و یک سلول تولید مثل تشکیل شده است.

مزیت های گرده گل در سلامت

گرده زنبور عسل ترکیبی از گرده های گل ، شهد ، آنزیم ها ، عسل ، موم و ترشحات زنبور است.زنبورهای عسل، یخ زده گرده ها را از گیاهان جمع می کنند و آن را ذخیره می کنند .

گرده زنبور عسل نباید با سایر محصولات زنبور عسل مانند عسل ، ژله رویال یا لانه زنبوری اشتباه گرفته شود. این محصولات ممکن است حاوی گرده نباشند و حاوی مواد دیگری باشند.

گرده زنبور عسل به دلیل داشتن مواد مغذی ، آمینو اسیدها ، ویتامین ها ، لیپیدها و بیش از 250 ماده فعال ، در جامعه سلامت  بسیار شناخته شده اند . در حقیقت ، وزارت بهداشت فدرال در آلمان گرده زنبور عسل را به عنوان دارویی می شناسد.

 

بسیاری از مطالعات اثرات سلامتی گرده زنبور عسل را مورد بررسی قرار داده و نتایج امیدوار کننده ای را یافته اند.

خواص گرده گل
خواص گرده گل

 

گرده زنبور عسل دارای مشخصات غذایی چشمگیر است!

 

این ماده حاوی بیش از 250 ماده فعال بیولوژیکی از جمله پروتئین ها ، کربوهیدرات ها ، چربی ها ، اسیدهای چرب ، ویتامین ها ، مواد معدنی ، آنزیم ها و آنتی اکسیدان ها است .

دانه های گرده زنبور عسل از :

 

کربوهیدرات: 40٪

پروتئین: 35٪

آب: 4-10٪

چربی ها: 5٪

سایر مواد: 5-15٪ تشکیل شده است .

 

دسته دوم شامل ویتامین ها ، مواد معدنی ، آنتی بیوتیک ها و آنتی اکسیدان ها است.با این حال ، محتوای غذایی گرده به منبع گیاهی و فصل جمع آوری شده آن بستگی دارد.

به عنوان مثال ، مطالعات نشان داده اند كه گرده زنبورهای جمع آوری شده از گیاهان كاج تقریباً 7٪ پروتئین دارند ، در حالی كه گرده جمع آوری شده از بسته های خرما نزدیك به 35٪ پروتئین می باشد  .

خواص گرده گل در بیماری های قلبی

چربی خون بالا و کلسترول خون بالا با افزایش خطر ابتلا به بیماری های قلبی مرتبط است. جالب است که گرده زنبور عسل ممکن است این عوامل خطر را کاهش دهد.

به عنوان مثال ، مطالعات اخیر نشان داده اند كه عصاره گرده زنبور عسل می تواند سطح كلسترول خون را كاهش دهد .

در افراد مبتلا به نزدیک بینی ناشی از شریان های گرفتگی ، مکمل های گرده زنبور عسل میزان کلسترول خون را کاهش داده و باعث افزایش میدان بینایی آنها می شود .

گرده زنبور عسل ممکن است به کاهش عوامل خطر بیماری قلبی مانند کلسترول و اکسیداسیون لیپیدها کمک کند.

 

فروشگاه نیتوسا عسل خام را از دامان طبیعت برای شما به ارمغان آورده و سر سفره خانواده های محترم ایرانی قرار می دهد. شما می توانید جهت خرید عسل با شماره تلفن 09361111265 تماس حاصل نمایید.

اینستاگرام

 

خلاصه مطلب

گرده زنبور عسل حاوی ویتامین ها ، مواد معدنی و آنتی اکسیدان های زیادی است ،  به همین دلیل آن را فوق العاده سالم می کند.

مطالعات ، گرده زنبور عسل و ترکیبات آن را با فواید سلامتی مانند کاهش التهاب و همچنین بهبود ایمنی ، علائم یائسگی و بهبود زخم ها مرتبط کرده است.

شما می توانید  گرده گل طبیعی را  از  فروشگاه نیتوسا  خریداری کنید .

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک + هفده =

Call Now Button
0